למה כדאי לסטודנטים לעשות ביטוח לאופניים חשמליים?

האופניים החשמליים הפכו כבר מזמן לכלי הרכב מספר אחת של הסטודנטים, והאמת היא שזה קרה ממש בלית ברירה. אם גם אתם מתניידים עם אופניים חשמליים ביום יום, המאמר הזה מיועד עבורכם. למה כדי לסטודנטים לעשות ביטוח על אופנים חשמליים, אילו סוגי ביטוח קיימים וכמה זה עולה? מתחילים.

למה כדאי לסטודנטים לעשות ביטוח לאופניים חשמליים?

בשנים האחרונות האופניים החשמליים הפכו לכלי תחבורה נפוץ מאד, במיוחד כאשר מדובר בסטודנטים. הערים היום צפופות וסואנות מאד וזה כמעט בלתי אפשרי להגיע ללימודים בתחבורה ציבורית כי פשוט אי אפשר לסמוך עליה. בתוך כך, יותר ויותר סטודנטים רוכשים אופניים חשמליים ומתניידים באמצעותם לאוניברסיטאות והמכללות השונות. בדיוק בשל העובדה הזו נולד גם הצורך בביטוח לאופניים חשמליים, שירות כזה שיגן עליכם בכל מקרה של תאונה שבה אתם מעורבים עם האופניים החשמליים.

אז למה כדאי לכם לעשות ביטוח לאופניים חשמליים? לצערנו, ככל שכלי הרכב הזה הופך ליותר נפוץ, כך אנחנו שומעים על יותר מקרים של תאונות דרכים שבהן מעורבים אופניים חשמליים. אם אתם פוגעים עם האופניים החשמליים שלכם בהולך רגל למשל וגורמים לו לפציעה, אתם האחראיים המלאים למקרה הזה ורק ביטוח מתאים יכסה אתכם בגין הפיצויים שתצטרכו לפצות אותו, כאלה שיכולים להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים ויותר.

אילו סוגי ביטוח יש לאופניים חשמליים?

ביטוח תאונות אישיות

כפי שציינו, רכיבה על אופניים חשמליים יכולה להיות מסוכנת גם עבורכם בתור רוכבים. זו בדיוק הסיבה שבגינה אתם צריכים לעשות ביטוח תאונות אישיות. זה לא משנה מה הגורם לתאונה, הגורם יכול להיות אתם או כל משתמש רכב אחר, במידה ונפגעתם זה הביטוח היחיד שיכסה אתכם במקרים של שברים, נכות או חלילה מוות.

ביטוח רכוש

אופניים חשמליים, כפי שאתם יודעים, הם עסק לא זול בכלל. אם תיקלעו לסיטואציה של תאונה חלילה, הן יכולים להתפרק לכם ממש בין רגע. לכן, אנחנו ממליצים לכם לעשות ביטוח רכוש לאופניים שלכם ולדעת שלא משנה מה, יש מישהו שיכול להוות עבורכם כתובת ויחזיר לכם את הכסף במידה והן יצאו מכלל שימוש, על מנת שתוכלו לרכוש אופניים חדשים.

 

 

כמה עולה פוליסת ביטוח לאופניים חשמליים?

יש מגוון רחב של חבילות ביטוח על אופניים חשמליים, שכל אחת מהן מציעה משהו אחר וכמובן העלות שלה היא שונה. בנוסף, מחיר הביטוח משתנה בהתאם לגיל של הרוכב. למשל, הביטוח הבסיסי על אופניים חשמליים עולה 54 שקלים והוא מתאים לרוכבים מגיל 21 ומעלה. במידה ותבקשו לעשות גם ביטוח פציעות או רכוש, עלות הביטוח תשתנה בהתאם מפני שמדובר כמובן בשירות מקיף יותר שגם מציע לכם יותר שירותים.

לפני שאתם ממהרים לעשות פוליסת ביטוח אנחנו ממליצים לכם להגדיר מראש את הצרכים שלכם. זה כמובן לא אומר שאתם צריכים לרכוש את הפוליסה היקרה ביותר, אלא את הפוליסה שמתאימה ביותר לכם הן מבחינת הגיל, הן מבחינת אופי הרכיבה שלכם וכמובן התכיפות שבה אתם משתמשים באופניים החשמליים.

אל תשכחו אף פעם לקרוא את האותיות הקטנות, לא פעם הן מסתירות דברים שאנחנו יכולים להצטער עליהם אחרי שחתמנו על הביטוח. קראו את החוזה בקפידה, אחרי הכל לא מדובר בפוליסה זולה והדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה לכם זה שתיכנסו להוצאות מיותרות.

לסיכום

אם האופניים החשמליים הם כלי הרכב המרכזי שלכם ואיתו אתם נוסעים ללימודים כל יום, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לעשות ביטוח אופניים על מנת שתוכלו לרכוב עליהם בראש שקט ובביטחון.

נגישות