לומדים באקדמיה? אתם צריכים ספק אינטרנט חזק ואמין!

סטודנטים זקוקים למשאבים רבים בכדי לעבור בהצלחה את אתגר הלימודים התובעני. לצד רזרבות של מוטיבציה ותקציב, דרושים גם כמה עזרים טכניים. אחד החשובים שבהם, הוא חיבור לרשת האינטרנט. אם אתם לומדים באקדמיה, דרוש לכם באופן מיוחד ספק אינטרנט אמין וחזק. אלה כמה נקודות מפתח, לגבי בחירה בספק כזה:

התמחות בתקשורת

ראשית, כדי שסטודנטים יוכלו ללמוד בנחת וכדי שיצליחו לענות על השאלה – איך להפוך לאנשי העסקים של המחר, דרוש להם ספק אינטרנט בעל ותק וניסיון בתחום זה, אשר מתמחה בתחום התקשורת. כשם שהסטודנטים עצמם לומדים ומתמחים בנושאים מסוימים, הגיוני לצפות לאותו דבר מספק האינטרנט שלכם. כדוגמה לכך,  חברת itc מתמחה בתקשורת. למעשה, היא עובדת גם עם עסקים ומציעה עבורם מעטפת שירותי תקשורת, מקצה לקצה. כיצד זה משמעותי לסטודנטים? זו היא עוד אינדיקציה, לגבי ניסיון ומומחיות.

הכול במקום אחד

בכדי להתחבר לרשת האינטרנט, נחוצים למעשה שני סוגי ספקים. האחד הוא מה שמכונה ספק תשתית והוא זה שמחבר אותנו מתשתית האינטרנט (דוגמת כבלים) אל הספק השני. הספק השני הוא מה שמכונה ספק אינטרנט או ISP (Internet Service Provider) והוא מחבר אותנו הלאה, אל רשת האינטרנט עצמה. כיום, שני השירותים האלה נפרדים במדינת ישראל, באופן יוצא דופן. עם זאת, itc ספק אינטרנט אשר מציע את שניהם, ממקור אחד.

כך החיבור לרשת האינטרנט וההתנהלות מול הספק, יותר פשוטים וגם יותר נוחים עבורכם. עוד בנושא הפשטות, תשמחו לשמוע שניתן להשיג מחברה זו שירותים נוספים, כמו חברת  itc, עליהם נרחיב עוד מעט. על רקע המורכבות הגדולה של חיי סטודנטים, כל פישוט והקלה מתקבלים בברכה.

 

לומדים באקדמיה? אתם צריכים ספק אינטרנט חזק ואמין!

מבחר, איכות ומחיר

בבחירת ספקים, מדובר בפועל על בחירת ספק וחבילה מתאימה. כך שלמעשה, נלקחים בחשבון ביחד, ההיבטים הבסיסיים הבאים:

מבחר אפשרויות בחיבור

ספקי החיבור לאינטרנט מציעים חבילות שונות. גם בציבור הסטודנטים, לא כולם זקוקים לאותו מפרט של חבילות אלה. למשל, לא כולם מעוניינים באותן מהירויות חיבור. בכדי לגלוש לאתרי מידע שונים, מספיקות מהירויות החיבור הנמוכות ביותר. ביצוע שיחות וידאו ואולי לימודים מרחוק, כבר עשויים להעלות את הרף משמעותית. אם מדובר בסטודנט שהוא גם חובב משחקי מחשב ברשת, הדרישות גם כן עשויות לעלות. כך שהל תלוי בהגדרת דרישות אישית.

איכות תקשורת טובה

בכל מקרה, חיונית תקשורת איכותית. פירוש הדבר בעיקר, זמינות רצופה של חיבור האינטרנט ואספקת מהירויות מינימום עקביות.

מחיר נוח

כמובן, סטודנטים תפרנים לוקחים בחשבון תמיד את המחיר ובצדק. מחד, החיבור לאינטרנט יחסית זול כיום. מאידך, זו היא הוצאה חודשית מצטברת ולא כדאי להקל בה ראש.

תמיכה טכנית אמינה

עוד חשובה התמיכה הטכנית שספק האינטרנט מציע.

שירותי עזר שונים

בהתחברות לרשת האינטרנט, נדרשים לעתים קרובות שירותי עזר שונים. דוגמה ידועה, היא למשל כתובת אימייל שספקי אינטרנט שונים מציעים. אז כפי שהזכרנו, ספק itc הוא ספק מוביל בתחום האינטרנט, אך ניתן להשיג מחברה זו גם שירותים נוספים. שירות שימושי כזה הוא אנטי ספאם iGuard. מדובר בשירות להגנה מפני תכנים בלתי ראויים ברשת. מאחר שסטודנטים עשויים לגשת לאתרים רבים ושונים בכל יום, טוב שיש כלי עזר מסוג זה, אשר מגן מראש מכניסה לתכנים מסוכנים. תוכלו להגדיר את הסינון שהוא מבצע לפי העדפותיכם. ניתן גם לנסות שירות זה בחינם, למשך שלושים יום. חובבי משחקי מחשב? ITC מציעה גם שירות של כתובת IP קבועה ("סטטית"), אשר מסייע למשחקי רשת.

לסיכום

מומלץ לסטודנטים לבחור ספק אינטרנט בתשומת לב. בחירה טובה, תשרת אתכם נאמנה למשך הלימודים ובכלל.

נגישות