משלוחים בארץ מדלת לדלת: השירות שכל עסק צריך להכיר

עסקים זקוקים לשירותי משלוחים במגוון מקרים. כאשר מדובר בשירות משלוחים לעסקים, השירות צריך להיות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר ללא טעויות, שכן המוניטין של העסק תלוי ברמת השירות, ולקוחות לא נוטים לגלות סלחנות לשגיאות במשלוח. בנוסף, כאשר מדובר בחבילות המכילות מסמכים רגישים, החשיבות של דיוק, דיסקרטיות ומקצועיות עולה אף יותר.

משלוחים מדלת לדלת לעסקים

משלוח מדלת לדלת הוא שירות מהיר שיכול להתאים לרוב סוגי העסקים בו לקוח מזמין מוצר מסוים לנקודה מסוימת, כאשר יש אפשרות שנקודה זו תהיה הבית או מקום העבודה שלו. כמו כן, נקבעת שעה לאיסוף, כך שבסופו של דבר המוצר מגיע אופן ישיר לאדם שהזמין אותו או שהוזמן עבורו. זה שירות שונה מאשר השירותים שמציעה דואר ישראל או שירותים כגון משלוחי אקספרס, או משלוחים ללוקרים או תחנות איסוף.

משלוחים זה לא רק אוכל

לפעמים כשאנחנו חושבים על משלוחים לעסקים האסוציאציה הראשונה היא משלוחי אוכל ממסעדות, אך זה עולם רחב הרבה יותר מזה. ישנם מגוון עסקים המסתמכים על שירותי משלוחים, בהם יש חשיבות לשירות ברמה הגבוהה ביותר וזאת משום שהחבילות במשלוחים הן בעלות ערך רב, בין אם ערך ישיר של המוצר או מסמך שלא יכול ללכת לאיבוד.

כך למשל משרדי עורכי דין ורואי חשבון מסתמכים על שירותי משלוחים כדי להעביר מסמכים בעלי רגישות גבוהה לידיים של הנמען באופן המדויק ביותר ללא טעויות. הם לא יכולים לסמוך על השירות של דואר ישראל, שכן לא ניתן לתזמן זמן מדויק ואמין לקבלת המשלוח.

 

התאמת השירות לשעות הפעילות

כאשר עסק מסוים מעוניין לבחור חברת משלוחים להתקשר איתה, אחד הדברים החשובים הוא לוודא ששעות הפעילות של חברת המשלוחים מתאים לשעות הפעילות של העסק. אם שעות הפעילות של העסק שלכם סטנדרטיות (ימים ראשון עד חמישי בשעות 8 עד 17) זו לא תהיה בעיה גדולה מדי, אך ככל ששעות הפעילות שלכם חורגות ללילות ולסופי שבוע וחגים, כך חשוב לשים לב שחברת השליחויות שאתם עובדים איתה יכולה לספק את השירות בשעות האלו.

זמן אספקת המשלוח

זהו פרמטר חשוב מאוד ויש לוודא מהם זמני האספקה של החברה שאתם עובדים איתה. ברוב המקרים חברה שלא מסוגלת לספק את המשלוחים מהיום להיום, או לכל היותר מהיום למחר לא ממש תהיה רלוונטית. גם כשמדובר מהיום להיום, יש לברר תוך כמה שעות מסופק המשלוח. הזמן הסטנדרטי הוא חמש שעות, אך ניתן לסכם עם חברת השליחויות זמני אספקה קצרים יותר בתעריף מוסכם מראש.

חשוב לדאוג לביטוח

החבילות שאתם משלחים עשויות להיות בעלות ערך רב ולכן חשוב מאוד לדאוג לביטוח תכולה. יש חברות שליחויות שמבטחות את התכולה (ואז הביטוח מגולם במחיר הסופי) ואחרות מתמחרות את מחיר הביטוח בנפרד. כך או כך, חשוב לוודא שלתכולה שלכם יש ביטוח ולמעשה לא רק לתכולה אלא גם לשליחים עצמם במקרה של נזק לשליחים או לצד ג'.

חברת שליחויות באזור שלכם

שליחויות הוא תחום בו למיקום הגאוגרפי ישנה חשיבות רבה, ואם העסק שלכם ממוקם למשל ברמת גן, כנראה שחברת שליחויות בנהריה תהיה פחות רלוונטית עבורכם – השירות יהיה פשוט יקר מדי ולא משתלם לשני הצדדים.

התאמה בין צי כלי הרכב לצרכים שלכם

וכאן נכנסת השאלה כמה משלוחים אתם צריכים ביום. כל עוד מדובר בכמות נמוכה, כנראה שרוב החברות יוכלו להתמודד עם זה, אך ככל שאתם צריכים יותר משלוחים כך יש לוודא שלחברת המשלוחים שאתם לוקחים יש מספיק כלי רכב ושליחים כדי לעשות את העבודה כמו שצריך.

נגישות