זה לא יכול להזיק: אמונות שיכולות לעזור לכם לעבור את הבחינה

הלחץ הרב שרבים מאיתנו חווים במהלך מבחנים מקשה עלינו פעמים רבות להביא את ההישגים שלנו לידי ביטוי. בדיוק בשביל זה אנחנו מציגים לפניכם מספר אפשרויות לאמונות שונות שיעזרו לכם להתמודד בצורה טובה עם הלחץ של הבחינות ולצלוח אותן בצורה טובה. אנחנו כאן כדי לעזור לכם להביא את היכולות שלכם לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.

מזוזה

מזוזה היא קלף שעליו כתובות מספר פרשיות מהתורה, ואותו מכניסים למחסנית מיוחדת שנתלית בצד הדלת. המזוזה היא מצווה חשובה מאוד, והיא שומרת על כל שמי שנמצא בחדר שבו המזוזה מותקנת. המזוזה נועדה להזכיר לנו בכל פעם שבה אנחנו נכנסים לבית את בורא העולם. אפשר לרכוש מארזי מזוזה מוכנים שמתאימים לתקציב שלכם וכך תוכלו להציב את המזוזה בכניסה לבית וחדריו.

קריאת תהילים

קריאת תהילים היא כבר שנים רבות הדרך הטובה ביותר של יהודים להתפלל. התהילים חוברו על ידי דוד המלך, וכבר דורות רבים של יהודים קוראים תהילים על כל צרה שלא תבוא. לפני מבחן מומלץ לגבש לעצמכם רשימה של מספר פרקי תהילים שאותם תקראו בצורה קבועה. התהילים יוכלו להפחית את הלחץ שלכם וכמובן הם גם תפילה נהדרת שיכולה לעזור לכם לבקש מבורא עולם לצלוח את המבחן בצורה טובה. למילים המיוחדות של ספר תהילים יש כוח שלא קיים באף ספר אחר, ולפני מבחנים זה יכול להיות פתרון נהדר בדרך להצלחה.

זה לא יכול להזיק: אמונות שיכולות לעזור לכם לעבור את הבחינה

צדקה

אפשרות נוספת שעומדת לפניכם היא נתינה של צדקה. היתרון בצדקה הוא כמובן שאתם עושים מעשה שמועיל לאחרים ולא מתמקדים רק בעצמכם. את הצדקה אתם יכולים כמובן לתת לפני המבחן כדי לעשות מעשה טוב לפני המבחן שיעזור לכם לצלוח אותו. ולכן צדקה היא אפשרות מצוינת שגם מועילה לאנשים אחרים.

לעזור לתלמיד חלש

בכיתה מסביבכם אתם לא היחידים שעושים מבחן, וישנם עוד תלמידים רבים שנבחנים, וחלקם תלמידים פחות טובים מכם. אם אתם יכולים מספר ימים לפני המבחן לקחת את אחד התלמידים החלשים ולעזור לו עם החומר של הבחינה. עזרה לתלמיד חלש היא גם מעשה טוב, אך היא גם עוזרת לכם להבין את החומר הנלמד בצורה טובה יותר.

לסיכום

לקראת המבחן הבאנו לכם מספר אמונות שיכולות לעזור לכם לעבור את המבחנים בהצלחה. יחד עם הכנה טובה למבחן, האמונות הללו יורידו את מפלס הלחץ שלכם ויעזרו לכם להצליח במבחן.

נגישות