ניוד מספרים: איך עושים את זה?

מספר הטלפון שלנו הוא כבר הרבה מאוד שנים מספר תעודת הזהות השני של כל אחד מאתנו. החלפה של מספר טלפון יכולה להיות אירוע מורכב ולגרום לנו להפסיד הרבה מאוד דברים חשובים. אחת האפשרויות החיונית שאתם צריכים להכיר את ניוד מספרים, תהליך שבו למרות מעבר של ספק שירותי טלפון, אתם שומרים על מספר הטלפון המקורי שלכם.

ניוד מספרים

מאז תחילת עידן הטלפונים, לכל ספק טלפון, בין אם קווי ובין אם נייד, הייתה קידומת שהייתה ייחודית רק לו. ההחזקה של החברות השונות בקידומות גרמה לכך שכל מי שהיה עובר חברה היה נאלץ להחליף מספר טלפון. הדבר הזה גרם לשתי בעיות מרכזיות: הראשונה, מי שעבר חברת טלפונים והחליף מספר, היה מאבד קשרים חשובים, ולמעשה מונע באופן בלתי מכוון מאנשים רבים ליצור איתו קשר. והשנייה, החברות ניצלו את העובדה הזו וגבו מחירים גבוהים מאוד עבור שירותי טלפון, כיון שהן ידעו שאנשים לא ימהרו לעזוב אותן מתוך רצון לשמור על מספר הטלפון הפרטי שלהם משום שעברת מספר לא הייתה דבר שאפשר לעשות.

ניוד מספרים הוא אפשרות יחסית חדשה שמאפשרת לעבור בין ספקי טלפון שונים ולקבל את אותו המספר. החוק גם אסר על החברות השונות לגבות מחיר על ניוד המספר כך שהשירות הזה מגיע לכם לא משנה מהן הספקים שביניהם אתם עוברים. voicenter מביאים לכם את כל מה שצריך לדעת על ניוד מספרים.

למה לבצע ניוד?

ניוד של מספר טלפון מתרחש בעקבות מעבר בין חברה שמספקת שירותי טלפון. לא משנה האם אתם אנשים פרטיים או לקוחות עסקיים שמחזיקים במערכות טלפוניים גדולות, לעיתים עולה צורך לעבור חברה עקב הרצון לשירות יעיל יותר וידידותי. החוק של ניוד מספרים למעשה מאפשר לכם להתחשב אך ורק בצרכים שלכם, הפרטיים או העסקיים בלי להביא בחשבון את החשש לתקלות עקב החלפה של מספר הטלפון הפרטי שלכם.

זמן

לקוחות רבים מודאגים מזמן ניתוק גבוה כאשר הם עוברים בין ספקי הטלפון. voicenter כאן כדי להרגיע אתכם ולומר שבדרך כלל תהליך הניוד מבוצע בתוך כמה שעות בודדות. במקרים חריגים אתם יכולים לפנות לנציגי השירות של החברות, אולם ברוב המקרים התהליך מבוצע בצורה יעילה מאוד.

קידומת לפי מקום

אחת החריגות לחוק ניוד הטלפונים הן הקידומות הטלפוניות שמחולקות על פי אזורים גיאוגרפיים. לצורך הדוגמה, מי שעובר מירושלים לתל אביב, לא יוכל לשמור על הקידומת 02 גם כאשר הוא גר בתל אביב. כמובן שהבעיה הזו רלוונטית רק במספרים שמחזיקים בקידומת.

ניוד מספרים: איך עושים את זה?

מספרים כשרים

חריגה נוספת לחוק של ניוד מספרים, היא ניוד של מספרים כשרים שבתחום הזה ישנן בעיות שונות. בשנים האחרונות משרד התקשורת מנסה לשנות את המציאות הזו, אולם כרגע מי שמעוניין לעבור ממספר כשר למספר לא כשר עלול להיתקל בבעיה אם הוא רוצה לבצע ניוד של המספר כשר לטלפון החדש.

איך יודעים שהושלם תהליך הניוד?

לאור העובדה שבמהלך תהליך הניוד הטלפון שלכם ינותק לזמן מה (שלא אמור לעלות על חצי שעה), ולכן ברגע שאתם מצליחים לבצע שיחות באמצעות המספר החדש אתם יכולים להיות בטוחים שניוד המספר שלכם בוצע בצורה מוצלחת.

לסיכום

בעוד שבעבר, מעבר של מספר טלפון היה כרוך בצורך לעדכן את כל מי שאתם מכירים על כך שמספר הטלפון שלכם הוחלף, כיון החוק מחייב את החברות וספקיות הטלפונים לאפשר לכם לעבור בין חברות וספקים ללא צורך בהחלפה של המספר, לרבות הקידומת של אותה חברה. הכלל הזה לא חל על מספרים כשרים או על קידומת שקשורות למיקום הגיאוגרפי שלכם.

נגישות