פועלת רבות למען עתיד הנוער בישראל: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

אחד מהנושאים המדוברים ביותר על סדר היום הציבורי הוא עתיד בני הנוער. לצערנו, אנו עדים מזה שנים רבות לנשירה מואצת של בני נוער ממסגרת הלימודים וכן ירידה במוטיבציה להתגייס לצבא, מה שמביא לא רק קשיים אלא גם הרחבה של פערים בין בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון לבין בני נוער שמתגוררים במרכז. הפערים הללו הפכו לחלק בלתי נפרד מהשייח התקשורתי, אולם מי שהחליט להרים את הכפפה וליצור שינוי למען עתיד בני הנוער בישראל הם המייסדים של עמותת אחינועם שפועלת מזה שנים רבות למען יצירת שווין הזדמנויות. כיצד הפעילות של העמותה מגיעה לידי ביטוי? להלן כל הפרטים.

שווין הזדמנויות – לא רק סיסמא אלא דרך חיים

מאז שנת 2018 פועלים האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי למען בני הנוער במדינת ישראל, כחלק מאמונה אישית כי ניתן ואף רצוי ליצור שינוי בחייהם ע"י ליווי אישי המתבצע החל מגיל הבגרות ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. התוכניות פורצות הדרך של העמותה הצליחו לסייע לאלפי בני נוער ליצור שינוי בחייהם, וזאת בעקבות הליווי האישי אותו הם מקבלים במסגרת של תוכנית הנבנית בהתאם לכישורים האישיים. היכולת להסתכל על כל בן ובת באופן אישי היא זו שהופכת את התוכנית הזו למוצלחת וגורפת מחמאות, כפי שניתן להבחין בתגובות האוהדות של בני הנוער כמו גם המשפחות באתר הרשמי של העמותה.

ליווי אישי וקידום בני נוער בני העדה האתיופית

כחלק מהפעילות הענפה של רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם האחים היא לקדם גם את בני ובנות הנוער בני העדה האתיופית. התוכנית פורצת הדרך של העמותה מאפשרת לאותם בני נוער להשתלב במסגרת הצבאית, וזאת ע"י שיפור המסוגלות המנהיגותית עוד לפני הגיוס וכן הגברת המוטיבציה להשתלב בתפקידים בכירים ביחידות קרביות לצד תפקידי קצונה, כחלק מהבנה כי בני ובנות הנוער מהעדה יכולים וצריכים להשתלב מתוך מטרה להמשיך גם לאקדמיה ובכך ליצור שווין הזדמנויות. התוכנית הזו זוכה להצלחה אדירה, ועדות לכך ניתן למצוא ב 95% מבוגרי התוכנית שהצליחו להגשים את היעדים שלהם ולהתקבל ליחידות מובחרות, כחלק בלתי נפרד מהשתלבות בחברה הישראלית.

 

 

שינוי ממשי שמגיע לידי ביטוי גם בשוק התעסוקה

אין ספק כי העבודה הענפה של רפי אדרעי ביחד עם אחיו נושאת פירות, בייחוד לאור התגובות האוהדות מצד בוגרי התוכניות שהצליחו להגשים את עצמם בשוק התעסוקה, בעקבות הליווי האישי אותו הם קיבלו דרך נציגי העמותה והמתנדבים. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות התוכניות ועל השינוי האדיר בחייהם של דור העתיד של מדינת ישראל, כחלק מעבודה מאומצת וכן תשוקה אמיתית לטובת יצירה של שווין הזדמנויות – כבר בגילאים צעירים, ועד לקבלה לעבודה במקומות תעסוקה נחשקים. אם עד לפני מספר שנים הנגישות של בני נוער בסיכון הייתה מוגבלת למדי, כיום בזכות העבודה הענפה של העמותה ביחד עם גורמי הרווחה ניתן להבחין בשינוי מגמה מבורך.

לסיכום

עמותת אחינועם הצליחה למנף את הפעילות החברתית לטובת עשייה מבורכת שזוכה לשבחים מקיר לקיר, הן מצד הרשויות והן מצד המשפחות. עם אמונה חזקה בדרך וכן שימת דגש על מענה אישי המתבצע לכל אורך השנה, אפשר בהחלט לומר כי העמותה היא בעלת השפעה אדירה על החברה כאן בישראל. בכך, מגשימים המייסדים את החזון שלשמו הוקמה עמותת אחינועם – קידום בני ובנות נוער לטובת עתיד מזהיר, בתמיכה מלאה ועם אמונה בכל נער/ה כעולם ומלואו.

נגישות