מתמטיקה או מקצועות המחשב? הלימודים שיהפכו אתכם למבוקשים בתחום ההייטק

אם אתם רוצים להיכנס לתחום ההייטק ולא יודעים מה ללמוד, אתם נמצאים במקום הנכון. לימודי מתמטיקה? מחשבים ומדעים? כל התשובות במאמר הבא.

לימודי מתמטיקה

אמנם לא בהכרח צריך לשבת ולחשב כל היום בעבודה בהייטק, אבל הרבה תוכנות, מודלים ומערכות דורשות חשיבה אנליטית ורמה גבוהה של הבנה מתמטית שאמורה להיות זמינה כבר בתיכון. אם לא השקעתם מאמץ רב בתיכון, או אם מתמטיקה לא הייתה בראש סדר העדיפויות שלכם באותו זמן, אתם תמיד יכולים לקחת שיעור פרטי במתמטיקה עם מורה כדי להשתפר בנושא ספציפי שלמדתם במהלך התואר או שיעורי קורס. כמו כן, על מנת ללמוד מדעי המחשב או הנדסה באוניברסיטה, ברוב המקרים צריך ציון גבוה של חמש יחידות מתמטיקה. אם אתם מחפשים הכשרת במתמטיקה או כל הכשרה אחרת להייטק, תוכלו לחפש הכשרות הייטק באתר רשות החדשנות, מומלץ להציץ.

מקצועות מחשב

מובן מאליו שמומלץ להתעניין ולעבוד עם מחשבים מגיל צעיר על מנת לקבל משרות בהייטק בעתיד. זה לא שאי אפשר להצליח בהייטק אם מתחילים ללמוד מחשוב במכללה, אבל גם במכללה קל יותר לקבל תואר אם בניתם את היסודות מגיל צעיר. כמו כן, ישנם מקרים רבים של גאוני מחשבים שגדלו התעסקו במחשבים ולמדו מחשבים עד כדי כך שהם התקבלו לעבודה מהתיכון או בצבא כדי לעבוד בתחום מבלי ללמוד במכללה במקביל.

לימודי מדעים

אם אתם מעוניינים לעסוק בעתיד בשילוב של טכנולוגיה עילית ותחומים נוספים כמו ביוטכנולוגיה, הנדסה גנטית, הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה ועוד, מומלץ ללמוד לפחות אחד מהמדעים הנ"ל: פיזיקה, כימיה או ביולוגיה. זה ייתן לכם יותר אפשרויות מבחינת לימודים אקדמיים ובחירת המגמה שלכם לאחר סיום הלימודים. תחום הביוטכנולוגיה בפרט הוא תחום פורח כיום.

אלו הם מקצועות הבסיס שכדאי ללמוד בעתיד כדי שיהיה קל יותר להשתלב בהייטק. כמובן שאם יש לכם זמן ויכולת תוכלו להוסיף לרשימה נושאים מומלצים נוספים כמו רובוטיקה, סטטיסטיקה, אופטיקה, חשמל וכו'. ככל שתרחיבו את הידע שלכם יותר, כך הסיכוי שלכם להתברג בחברת הייטק הוא גדול הרבה יותר על פני המתחרים שלכם.

 

 

לימודי אנגלית

זה אולי נשמע לכם מובן מאליו, אבל היום כל התוכנות שתעבדו עליהן וכל המערכות שתעבדו עליהן הן באנגלית. אם לא תדעו טוב אנגלית זה יקשה עליכם מאד להשתלב בארגון שבו תעבדו, אם תתקבלו ללא התנאי הזה מהתחלה. לכן, אנחנו ממליצים לכם לשפר את האנגלית שלכם ולקחת לימודים בתחום, אתם לא מבינים כמה זה יעזור לכם בהמשך.

לימודי סייבר

מי לא שמע את המילה רשת? ישראל היא אחת ממעצמות הסייבר המוכרות ביותר בעולם. לא פלא שיש ביקוש הולך וגובר לאנשי סייבר ואבטחת מידע, תחשבו על זה, הכל דיגיטלי היום, בין אם זה אנשים פרטיים או תאגידים וארגונים גדולים. כתוצאה מכך, כל המידע הרגיש ביותר של החברה נמצא בסיכון מתמיד, אך לשם כך, קיום אנשי סייבר וחוקרים מיומנים תמנע את הפגיעה הבאה בכל הארגונים העומדים בפני סכנה זו.

לימודי חשבונאות

לבוגרי תואר ראשון בחשבונאות יש ביקוש רב למגוון תפקידי מפתח בתחומי ההייטק. כישוריהם וכישוריהם הכרחיים להצלחה ארגונית. הם מדווחים באופן שוטף למקבלי החלטות בארגונים ובחברות הייטק. הם משתתפים בניהול פגישות ולמלא תפקיד חשוב ומרכזי במחקר ביצועים, תמחור, שיווק, ניהול מערכות מידע וקבלת החלטות.

לסיכום,

אם אתם רוצים להיות מבוקשים בתחום ההייטק ולא יודעים מה ללמוד, אנחנו ממליצים לכם להתעניין במקצועות שסקרנו במאמר זה.

נגישות