כסאות בר וספה נפתחת: איך כדאי לעצב דירת סטודנטים קטנה במינימום מקום אבל מקסימום סטייל?

המעבר לדירת סטודנטים ראשונה הוא מעמד מרגש מאוד בעבור כל סטודנט או סטודנטית. כידוע, הבית הוא מקום מפלט אשר משמש גם לאירוח אבל גם לטובת השלמת משימות במסגרת הלימודים, ועל כן תהליך העיצוב הוא חלק משמעותי מאוד שנועד לסייע לכם להשתלב בקלות בשגרת החיים החדשה. אם גם אתם עוברים בקרוב לדירה חדשה וחוששים מעיצוב בעקבות דירה קטנה, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם דגשים שיכולים לסייע לכם להוביל ליצירה של עיצוב מוצלח ועל זמני. מוכנים? בואו נתחיל!

רכישה של שולחן וכסאות בר

על מנת למקסם את הגודל של החלל, אפשר ואף רצוי לבצע הזמנה של שולחן לצד כסאות בר שיכולים לשמש אתכם גם לטובת אירוח של חברים ובני משפחה, לצד השלמת משימות על הלפטופ בנוחות. למעשה, כיום ניתן לבצע רכישה של כסאות בר כמו גם שולחן בעלות כספית אטרקטיבית ועם התאמה מדויקת לגודל של החלל, כל זאת כחלק מיצירה של מרחב שהוא גם מעוצב אבל גם פונקציונלי בעבור סטודנטים שמתגוררים בדירות קטנות.

מדבקות קיר

חלק בלתי נפרד מהעיצוב של הדירה כולל לא רק פתרונות בדמות של פריטי ריהוט, אלא גם אלמנטים מעוצבים כמו למשל מדבקות קיר עשויות מגנט. מדובר בפתרון נהדרת לטובת ניהול של חיי סטודנטים אשר כוללים בין היתר מערכת שעות עמוסה למדי, משימות לביצוע כמו גם משפטי העצמה שאתם יכולים לכתוב על גבי הלוח, ולהזכיר לעצמכם. בכך, תוכלו לעצב את הבית גם בסטייל אבל גם עם אלמנט שבו תוכלו  להיעזר בשגרת היום יום, במסגרת עלות כספית נמוכה למדי.

 

כסאות בר וספה נפתחת: איך כדאי לעצב דירת סטודנטים קטנה במינימום מקום אבל מקסימום סטייל?

 

ריהוט פונקציונאלי

מאחר ודירות סטודנטים הן לרוב דירות קטנות עם מעט מאוד מקום לתמרון, חשוב להיצמד לפן פונקציונאלי ולבחור ריהוט שיכול לשמש גם לטובת אירוח אבל גם לטובת שינה. כך לדוגמה, רכישה של ספה נפתחת מהווה דרך מצוינת לעצב את הדירה בסטייל, ובעת הצורך לפתוח אותה כאשר מגיעים להתארח חברים או בני משפחה למשך הלילה. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, מומלץ לבצע השוואת מחירים בין הספקים השונים וכן לבחון לגבי הנחות, כל זאת מתוך מטרה לרהט את הבית בסטייל ועם אלמנט פונקציונאלי,  לא רק בבחירה של ספה אלא גם למשל שולחן נפתח.

צביעת דלתות

דרך מצוינת ליצור חלל מעוצב ומואר יכולה להתבצע באמצעות צביעה של הדלתות. בכל החנויות לעיצוב הבית ניתן לבצע רכישה של צבע מיוחד לדלתות, ובכך להקפיץ את המראה של החלל במינימום מאמץ ובמקסימום תוצאה, כחלק משילובי צבעים מרעננים בכל נקודה בבית, כולל הדלתות. מדובר בטכניקה מוכרת מאוד בעולם עיצוב הפנים, ומהווה הזדמנות מעולה בעבור סטודנטים להאיר את החלל ולעצב אותו.

שילוב של פריטי אקססוריז

אם עד לפני מספר שנים העלות של פריטי אקססוריז כמו למשל מראות, כריות נוי ועוד היה כרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת, כיום התמונה שונה, וזאת בזכות שורה ארוכה של חנויות המתמחות בתחום ואשר מעניקות לכם את היכולת לעצב את הבית בסטייל, ובהתאם למסגרת התקציב. לפני שאתם רוכשים אביזרים חשוב לשמור על קו נקי ומינימליסטי בשביל לא להעמיס יתר על המידה, אלא כחלק מיצירה של מרחב מעוצב, מזמין ואסתטי לעין.

לסיכום

המעבר לדירת סטודנטים קטנה כרוך באתגר לא פשוט בכל הקשור לעיצוב, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לעצב את הבית בשיא הסטייל ועם שימת דגש על פונקציונלית, כחלק מעיצוב מוצלח של דירה שתהפוך בסופו של דבר לבית שלכם.

נגישות