שוק ההון תמיד עניין אתכם? כדאי לכם להתחיל ללמוד!

אם גם אתכם התחום של שוק ההון מעניין, המאמר הזה מיועד עבורכם. מה זה שוק ההון, למה כדאי ללמוד את התחום ולמי זה מתאים? כל התשובות.

שוק ההון – מה זה בכלל?

שוק ההון הוא זירה שבאמצעותה חברות וממשלות מגייסות כסף מהציבור לטובת מימון הפעילות השוטפת שלהן. בשוק ההון נסחרים מגוון רחב של כלים כמו מניות ואגרות חוב, כלים שבאמצעותם החברות הללו מגייסות את הכסף מהציבור. הזירה שבה מתרחש הדבר הזה היא למעשה הבורסה, ואם אנחנו מדברים על שוק ההון המקומי אנחנו מתכוונים כמובן לבורסה ברמת גן. אם אתם מעוניינים להיכנס לתחום של שוק ההון ולהתחיל ללמוד, כנסו לאתר של מכללת פסגות לפרטים נוספים ולהרשמה.

אתם ודאי שואלים את עצמכם, מדוע שהציבור יגייס כסף עבור חברות וממשלות? כאן בדיוק נכנס לתמונה התחום של שוק ההון. כשאנחנו מדברים על ציבור אנחנו מתכוונים למעשה לציבור של משקיעים. משקיע X או Y שבוחר להשקיע למשל במניה של חברה כזו או אחרת, משקיע את הכסף לטובת הפעילות השוטפת שלה וביום מין הימים מקווה לראות תשואה על ההשקעה הזו. זה בדיוק המשחק בשוק ההון, השקעה לטווח ארוך והנאה מתשואות.

למה כדאי ללמוד את תחום שוק ההון?

זה אמנם קל להסביר במילים, אך על מנת להפוך למשקיע מצליח שגם נהנה מהתשואות של ההשקעה שלו, אתם צריכים לעבור דרך ארוכה. הדרך הזו מתחילה כמובן בלימודי שוק ההון, לימודים שיקנו לכם את כל הכלים הפרקטיים שיאפשרו לכם להתחיל ולשחק במגרש של הגדולים. הבינו, שוק ההון זה תחום מורכב מאד ואם תבחרו להשקיע את הכסף שלכם ללא כל ידע מקצועי וניסיון, סביר להניח שלא תראו תשואות במקרה הטוב, ובמקרה הרע תחוו גם הפסדים. בשורה התחתונה אתם צריכים להבין שלהצליח בשוק ההון זה לא עניין של מזל, זה עניין של ידע ואתם חייבים להשקיע בצורה חכמה יותר.

 

 

אילו מסלולים תוכלו ללמוד?

במסגרת לימודי שוק ההון תוכלו לבחור במגוון רחב של מסלולים על פי הצרכים והשאיפות שלכם, במגוון מוסדות להשכלה בארץ. בין השאר, תוכלו לבחור במסלול שנקרא ניהול תיק השקעות עצמי, מסלול שילמד אתכם איך לבנות אסטרטגיה נכונה למסחר, לזהות הזדמנויות ולהצליח יותר בכל עסקה. כמו כן, תוכלו למשל לבחור במסלול קורס Day Trade, קורס מסחר יומי שמספק לתלמידים כלים ופרקטיקות שמשפרות את יכולות המסחר ומייצרות יתרון על פני המשקיעים המתחרים.

מה אפשרויות התעסוקה בתחום שוק ההון?

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בתחום שוק ההון בא לידי ביטוי בכך שאתם תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. בין השאר, תוכלו למצוא משרות בתחום הבנקאות, שוק ההון, חברות אשראי וביטוח ובבורסות לניירות ערך בארץ ובעולם. במידה ואתם רוצים לצאת לדרך עצמאית, תוכלו כמובן להחליט שמטרה שלכם היא לעבוד באופן עצמאי כיועצי השקעות ומנהלי תיקי השקעות וניירות ערך.

לימודי שוק ההון – למי זה מתאים?

ראשית, הלימודים הללו מתאימים לכל מי ששוק ההון מעניין אותו ורואה את עצמו עוסק בתחום. כמו כן, הלימודים הללו מתאימים למי מכם שמבקשים לצאת לעצמאות כלכלית ולשלוט על ההכנסה והכסף שלהם. כשתסיימו את הלימודים ותצברו ניסיון בשוק ההון, אנחנו מבטיחים לכם שהשליטה בכסף שלכם תחזור לידיים שלכם. הידע שתרכשו זה כוח וככל שתרכשו יותר ממנו, כך הסבירות שתשלטו בהשקעות שלכם ותיהנו מתשואה גובהה גדל בצורה משמעותית.

לסיכום, אין ספק שתחום שוק ההון הוא תחום מרתק, מעניין ומאתגר. אם החלום שלכם הוא לעסוק בתחום ולשחק במגרש של הגדולים, אנחנו ממליצים לכם קודם לרכוש את כל הכלים המקצועיים שיאפשרו לכם לעשות זאת בהצלחה.

נגישות