מה לומדים בקורס אינסטלציה?

אם אתם חושבים להיכנס לתחום האינסטלציה ולעסוק בו בעתיד, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה לומדים בקורס אינסטלציה, כמה זמן לוקח הקורס, למי הוא מתאים ומה חשוב לבדוק לפני שנרשמים.

מה לומדים בקורס אינסטלציה?

קורס אינסטלציה הוא קורס שצריך לכסות את כל התחומים שבהם יתעסקו אינסטלטורים במהלך עבודתם השוטפת. כמובן שיש מגוון רחב של עבודות ותחומים, אך באופן כללי נוכל לחלק את התחומים הללו לארבעה.

פתיחת סתימות

זה אולי התחום הנפוץ ביותר שבו האינסטלטור יצטרך להתעסק במהלך העבודה שלו בתחום. בין השאר אנחנו מדברים פה על התמחויות כמו פתיחת סתימה בכיור, פתיחת סתימה באמבטיה, מקלחונים, אסלות ועוד. אתם תלמדו איך מזהים מה הגורם לסתימה, באילו מקרים ניתן לפתוח אותה עם קפיץ ידני, מתי צריך ספירלה חשמלית, איך משתמשים בה ועוד.

תיקון נזילות

תיקון נזילות ובעיות צנרת הוא תחום מורכב ובמהלך הקורס אתם תלמדו כיצד מתקנים נזילות גלויות בברזים ובצנרת גלויה אחרת. בנוסף, תלמדו איך לתקן נזילות בצנרת האינסטלציה של הבית, צנרת שנמצאת בתוך קירות או מתחת למרצפות. כחלק מההתעסקות בתחום הזה תלמדו כמובן על סוגי הצנרות השונות, צנרת ברזל ישנה, צנרת פלסטיק ועוד.

התקנת אביזרי אינסטלציה

כחלק מהעבודה שלכם תצטרכו להתקין גם לא מעט אביזרי אינסטלציה. בין השאר אנחנו מדברים על התקנת אסלה, ניאגרה, מכלי הדחה סמויים, התקנה והלבשה של אמבטיה, אינטרפוץ, כיורים, ברזים, אגנית ועוד. תחום ההתקנות הוא תחום מורכב שלא פעם גורם לאינסטלטורים להתמודד על מצבי לחץ לא פשוטים אצל לקוחות.

 

 

ביוב

האמת היא שמדובר כאן בתת תחום של אינסטלציה, סתימות בקו הביוב של הבית. ברוב המקרים מי שמטפל בתקלות כאלה הוא בכלל קבלן ביוב, אך אתם בהחלט צריכים ללמוד את התחום על מנת לספק מענה ראשונה לתקלה. במהלך הקורס תלמדו מה עשוי לגרום לסתימה בקו הביוב ומה הכלים שלכם בתור אינסטלטורים לתקן את התקלה.

כמה זמן לקוח הקורס?

משך הקורס משתמה בהתאם למוסד הלימודים שבו תבחרו ללמוד. עם זאת, נוכל לציין שמשך הקורס הממוצע לא עולה על תקופה של חצי שנה. במהלך הקורס תלמדו קורסים חד יומיים או דו יומיים בשבוע, בהתאם כמובל למורכבות התחום הנלמד. הקורס עצמו מועברת על ידי אינסטלטורים מנוסים מאד שמסוגלים להעביר את החומר הנלמד גם באופן מעשי.

למי קורס אינסטלציה מתאים?

קורס אינסטלציה מתאים במיוחד עבור מי מכם שמבקש לעסוק בתחום בצורה מקצועית. מדובר בתחום עם ביקוש רב והיתרון שלו בא לידי ביטוי בכך שתמיד יהיה ביקוש. לכן, כשאתם לומדים אינסטלציה אתם למעשה יכולים להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ולדעת שאתם נכנסים לתחום שתמיד תהיה בו דרישה, מהסיבה הפשוטה שלקוחות תמיד חווים תקלות.

מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים קורס?

לפני שאתם נרשמים לקורס אינסטלציה אנחנו ממליצים לכם לברר מה המחירים המקובלים בשוק, יש הבדל בין המכללות השונות ואם תוכלו לחסוך קצת כזה אז עדיף. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לברר מי המרצים בקורס, כי כפי שציינו יש חשיבות מאד גדולה לניסיון של האינסטלטור שמלמד אתכם את הדברים. כמו כן, וודאו שבסוף הקורס אתם מקבלים תעודה רשמית שתוכלו להציג אותה ללקוחות, זה מושך לקוחות ויעזור לכם לסגור עבודות גדולות בעתיד.

לסיכום

אין ספק שתחום האינסטלציה הוא תחום מבוקש מאד ומי שבוחר ללמוד אותו עושה צעד גדול לקראת עצמאות כלכלית ויציבות. עם זאת, לפני שאתם ממהרים להירשם לקורס אנחנו ממליצים לכם ליישם את כל הטיפים שהצגנו במאמר זה.

נגישות