כל העובדות הכי מעניינות על הרב עובדיה יוסף

כשמדברים על שמות גדולים בעולם הרוח והתרבות היהודית, הרבה פעמים נזכרים בדמויות כמו הרמב"ם, שחוכמתו היא כזו שנעזרים בה עד היום, רש"י שהביא את אחד הפירושים האהובים והמקובלים לתורה או הבבא שלי ששמו הולך לפניו עד ימינו אנו. יחד עם זאת, כשמדובר על דמויות חשובות בנות דורנו, אין ספק שאחד השמות המוכרים והחשובים ביותר הוא שמו של הרב עובדיה יוסף שהלך לעולמו לפני מספר שנים. הרב עובדיה יוסף נחשב לגדול הפוסקים בדורנו והוא השאיר אחריו עשרות ספרים וכתבים שונים עם משנתו המיוחדת. כדי להבין בדיוק מי היה אותו אדם ולמה הוא נחשב לכל כך מיוחד וחשוב, אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות ביותר לגבי החיים השלו ופועלו. בואו נתחיל.

הספרים שכתב

הרב עובדיה יוסף נחשב עד היום לאחד מהסופרים הגדולים ביותר בתחום הספרות התורנית של ימינו. הוא כתב עשרות ספרים חשובים כמו שאלות ותשובות יביע אומר, חזון עובדיה על הלכות המועדים, טהרת הבית בנושא הלכות נידה וטבילה, זאת לצד כתבים אחרים המאגדים את הרצאותיו ומשנותיו ועוד ספרים רבים שנערכו על פי הפסיקות שלו. מעניין לדעת כי ניתן להשיג את מרבית הספרים כיום דרך הרשת ותוכלו להיכנס לרכישת כל ספרי הרב עובדיה יוסף באתר בקישור הזה.

השנים הראשונות בבגדד

הרב עובדיה יוסף נולד בבגדד שבעיראק להוריו יעקב וג'ורג'יה. הרב נקרא על שמו של הרב עבדאללה סומך שהיה מנהיגה של יהדות בבל במאה ה-19 ועל שם סבו עובדיה.

הילדות בירושלים

מעניין לדעת שכבר מגיל צעיר סומן הרב עובדיה יוסף כעילוי בתחום לימוד התורה. משפחתו עלתה לירושלים והייתה משפחה קשת יום שהתקשתה להביא פרנסה הביתה, מה שאילץ אותו לצאת לעבודה בגיל צעיר. בתור ילד למד הרב בשכונת הבוכרים בתלמוד התורה בני ציון וכבר מההתחלה התבלט בתור כישרון לימוד גדול, כשאת החיבור הראשון שלו כתב בגיל 9 בלבד, טקסט המכיל הערות ופירושים לספר הקבלה של הרב אליהו די ואש.

לימודיו בישיבה בגיל 12

הרב עובדיה יוסף החל ללמוד בישיבת פורת יוסף ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים בגיל 12 בלבד. בשנה הזו כבר כתב את חיבורו השני יחד עם כמה מחבריו בשם "מחברת העתקת חידות" שנחשב עד היום לטקסט חשוב ומכונן.

כל העובדות הכי מעניינות על הרב עובדיה יוסף

כישורי מנהיגות כבר בגיל צעיר

כשהוא בגיל 18 בלבד, החל הרב להעביר שיעור יומי בהלכה מתוך הספר בן איש חי בבית הכנסת הפרסי בשכונת בית ישראל. במרבית המקרים חלק הרב על הכתוב בספר וטען כי מחמיר מדי והעדיף את פסיקותיו של האר"י, מה שאומנם עורר את כעסם של לא מעט רבנים, אך הראה עד כמה מדובר על מנהיג עצמאי שלא מפחד לומר את דעתו ולהוביל שינויים.

הדיין הצעיר ביותר בישראל

הרב עובדיה יוסף עשה היסטוריה גדולה כאשר הוסמך בגיל 20 לתפקיד דיין והיה לדיין הצעיר ביותר בישראל בזמנו.

נישואיו למרגלית

בגיל 24 נישא הרב למרגלית, בתו של הרב אברהם לוי פטאל. השניים הביאו יחד לעולם 11 ילדים. בתו הבכורה עדינה ייסדה את המכללה החרדית הראשונה בישראל בברכתו של אביה.

התקופה במצרים

רבים לא יודעים שהרב עובדיה נסע בצעירותו לשליחות במצרים יחד עם משפחתו, שם כיהן כסגנו של הרב הראשי וכאב בית הדין.

בשורה התחתונה – מדובר בלי ספק באחת הדמויות החשובות והמעניינות ביותר של העם היהודי. אם אתם מתחברים לעולם הרוח בהחלט שווה לקרוא את כתביו המרתקים.

נגישות