אל תתנו ללחץ מהלימודים להשפיע לכם על השיער! 5 שיטות טיפול בנשירה

נשירת שיער היא תופעה מוכרת ושכיחה המתרחשת הן אצל נשים והן אצל גברים באופן שווה, כאשר אחת מהסיבות המרכזיות היא לחץ. כסטודנטים וסטודנטיות שחווים לחץ על בסיס קבוע, צריך לקחת בחשבון כי ההשפעות של הסטרס אינן כוללות רק ירידה בריכוז אלא עשויות להוביל גם להתגברות הנשירה, בעקבות הפרשה מואטת של הורמונים התומכים בתהליכים שונים בגוף, כולל צמיחת השיער. אם גם אתם מבחינים כי השערות נושרות ובהתאם לכך גם הביטחון והדימוי העצמי שלכם פוחת, זה הזמן להכיר את חמשת השיטות המומלצות לטובת טיפול בנשירה ללא תופעות לוואי, כפי שנציג כעת בסקירה.

טיפול טבעי באמצעות דקל ננסי

דקל ננסי הוא צמח מרפא שגדל בעיקר באזור דרום-מזרח ארה"ב ונעשה בו שימוש מזה מאות שנים לצרכים שונים, כולל שילוב של הצמח הזה בשגרת הטיפוח, לטובת התמודדות עם נשירה. למעשה, דקל ננסי לשיער מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור טיפול טבעי המתבצע באמצעות נטילה של כפסולות המכילות את הצמח הזה, תמצית נוזלית או כטבליות. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של התוסף הזה, רצוי לבחון היטב את זהות החברה ממנה אתם רוכשים וכן להקפיד על שימוש במינון מדויק, לטובת ספיגה מהירה במערכת העיכול שיכולה לסייע לטובת התמודדות עם הנשירה באמצעות חיזוק השיער.

פעילות גופנית

פעילות גופנית המתבצעת באופן קבוע מהווה דרך מצוינת להתמודד עם נשירת שיער ולחץ, בעקבות הפרשה של הורמונים אשר תומכים בבריאות הנפשית אך גם בשל הזרמה מואצת של דם לאזור הקרקפת. מאחר ושגרת הלימודים היא עמוסה, כאן תוכלו למצוא מדריך המפרט אודות אימוני כושר לסטודנטים עסוקים, כל זאת מתוך מטרה לא רק לשחרר את הלחץ אלא גם לעכב את הנשירה, בהתאם לסרגל המאמצים שלכם ועם שימת דגש על

 

 

עיסוי השיער

לעיסוי השיער יכולה להיות השפעה חיובית מאוד על קצב הצמיחה וכן על היכולת שלכם להזרים דם לאזור. ברחבי הרשת כמו למשל בפלטפורמות של יוטיוב ניתן לצפות בסרטונים של מומחים לתחום השיער כיצד לבצע את העיסוי, כאשר רצוי לשלב בעיסוי הזה גם שמנים אתריים כמו למשל שמן עץ התה או שמן אקליפטוס העשירים בחומרים מזינים שנועדו לסייע לטובת חיזוק סיב השיער, ובהתאם לכך גם להפחית את הנשירה ואף ליצור מראה שיער מבריק, ובריא.

מסכה טבעית

בשביל לחזק את השיער ובהתאם לכך גם להפחית את הנשירה אפשר ואף רצוי להקדיש לעצמכם לפחות חצי שעה באמצע השבוע לטובת הכנה של מסכה טבעית לשיער. הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות מהווה דרך מצוינת להעמיק את הידע שלכם ואף להיחשף לשלל מתכונים של מסכות אותן ניתן להכין בבית מחומרים שכבר יש לכם, הן לטובת חיסכון כספי אבל גם לטובת יצירה של מערך המאפשר לחזק את סיב השיער.

הימנעות ממכשירים פולטי חום

העדיפו עד כמה שאפשר משימוש במכשירים פולטי חום גבוה כמו למשל מחליק או פן, מאחר והמגע של החום עם השיער מחליש את סיב השיער ובהתאם לכך מגביר גם קצב הנשירה. על כן, הפחיתו את השימוש במכשירים הללו ובמידה ואתם כן משתמשים בדקו כי הטמפרטורות לא גבוהות מדי. בנוסף, רצוי למרוח על השיער גם סרום שמגן עליו מפני החום וכן להימנע מסירוק השיער כאשר הוא רטוב.

לסיכום

הלחץ במסגרת הלימודים באקדמיה גובה מחיר שהוא לא רק נפשי אלא גם פיזי. אסור לתת ללחץ להכריע אתכם ואף להשפיע על הנראות, ועל כן באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לקחת את השליטה בחדש ובהתאם לכך להוביל לחיזוק השיער ובהתאם לכך גם הפחתה משמעותית בתדירות הנשירה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות