5 עובדות שלא ידעתם על אוניברסיטת תל אביב

רוצים להתחיל תואר באוניברסיטה נחשבת? מחפשים עבודה חדשה בסביבה איכותית ומאתגרת? הכירו את אוניברסיטת תל אביב: האוניברסיטה הוקמה בשנת 1956, וכיום היא אוניברסיטת המחקר הציבורית הגדולה ביותר בישראל, המונה כ־30,000 סטודנטים. אז אם אתם רוצים לדעת מספר עובדות מעניינות עליה, המשיכו לקרוא.

יחידות האוניברסיטה

באוניברסיטת תל אביב תוכניות לימוד מגוונות ורבות: פקולטות לרפואה, למדעים מדויקים ולמדעי החיים, מדעי הרוח והחברה, לניהול, למשפטים ולאומנויות. נוסף על כך, קיימים באוניברסיטה 29 בתי ספר המתמחים בתחומים שונים, כמו בית הספר לרפואת שיניים ובית הספר לאדריכלות. יש למעלה מ־100 מכוני מחקר הפועלים באוניברסיטה במגוון תחומים, וכן יחידות נוספות שמציעים גם לימודי חוץ.

הישגים אקדמיים

לזכותה של האוניברסיטה עומדים מספר הישגים בולטים לאורך השנים. בשנים האחרון זכה המוסד לעמוד במקום ה־188 בדירוג האוניברסיטאות בעולם ע"י Times Higher Education.  מבחינת מספר ציטוטי מאמרים אקדמיים, ביחס לגודל בסגל, היא דורגה במקום ה־20 העולם ובמקום הראשון בישראל. האוניברסיטה מככבת במקום הראשון בישראל גם בנוגע לאיכות הסגל האקדמי. כמו כן, חברי סגל האוניברסיטה זוכים כמעט מדי שנה בפרס ישראל, ועד שנת 2014 זכו בפרס 65 חברי סגל.

פעילויות לקהל הרחב

מלבד לימודים אקדמיים, מחקר אקדמי ותוכניות לימוד נוספות, מציעה האוניברסיטה גם תוכניות ופעילויות מיוחדות. חלקן מיועדות לקהל רחב ומגוון, למשל תוכנית "אוניברסיטה בעם" מיועדת למבוגרים ולנוער המעוניינים להרחיב את אופקיהם במגוון תחומים. הם יכולים לקחת חלק בקורס מבוא במשפטים, רפואה, מנע"ס, תקשורת ופסיכולוגיה. ישנה גם תוכניות לקידום לתלמידי בית ספר מצטיינים במתמטיקה המציעה לבני נוער לסיים תואר ראשון במתמטיקה במהלך הלימודים בתיכון. תוכלו למצוא בה גם כנסים וימי עיון המוקדשים לתכנים שונים, כמו מדע, טכנולוגיה וביטחון.

5 עובדות שלא ידעתם על אוניברסיטת תל אביב

אדריכלות באוניברסיטה

באוניברסיטה ישנם מבנים רבים ומעניינים שנבנו ברוח תקופות וסגנונות שונים של האדריכלות הישראלית. תוכלו למצוא בה ביטוי לזרמים שונים של אדריכלות ובנייה, כמו סגנון הבאוהאוס, הזרם הברוטליסטי, נאו-מודרניזם והפוסט-מודרניזם, וכן גם בנייה אקולוגית הנהוגה במאה ה–21. את הבניינים השונים תכננו ועיצבו אדריכלים שונים בעלי שם.

הפסלים באוניברסיטה

ניכר כי האוניברסיטה שמה דגש מיוחד על הסגנון שלה ועל הפסלים המוצבים בה. ברחבי הקמפוסים ניתן למצוא פסלים רבים של אומנים ידועים, שפוסלו לאורך השנים. כך למשל, תוכלו למצוא פסלים מעניינים של האומנים מנשה קדישמן, יגאל תומרקין, עופר ללוש, ועוד. יתרה מזאת, בקמפוס מוצבת גם אנדרטה לחללי האוניברסיטה במערכות ישראל.

לסיכום

ריכזנו עבורכם מספר דברים מעניינים שכדאי לכם לדעת על אוניברסיטת תל אביב. ללא ספק מדובר במוסד מחקרי ולימודי מעניין ופורה, שמונה תוכניות לימוד מגוונות ופעילויות לא אקדמיות וכן כאלה לציבור הרחב, ששם דגש גם על המראה והסגנון של הקמפוס.

נגישות