מחזיקים בדרכון אירופאי? אלה היעדים הטובים ביותר ללמוד בהם בחו"ל!

לישראלים אשר מחזיקים בדרכון אירופאי יש שלל יתרונות ביחס למי שאינו מחזיק בדרכון, מאחר ומדובר בדרכון המקנה אפשרות ללמוד במגוון רחב של אוניברסיטאות מובילות ברחבי אירופה. אם גם אתם חולמים על לימודים וסביבת מגורים אירופאית, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג את היעדים הטובים והמבוקשים ביותר ללימודים מעבר לים.

פורטוגל

בשנים האחרונות זוכה פורטוגל להתעניינות הולכת וגוברת מצד ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי להירשם וללמוד במדינה. הסיבות לכך מגוונות וכוללות בין היתר שכר לימודים נמוך ואפשרויות לקבלת סבסוד כמעט מלא, חינוך איכותי וכן סביבת לימודים בינלאומית. לצד זה, אי אפשר להתעלם גם מהקרבה הגיאוגרפית לארץ, מזג אוויר מצוין וכן סביבה צעירה ובינלאומית. המחזיקים בדרכון פורטוגלי יכולים ללמוד בכמה מהמוסדות המובילים להשכלה גבוהה בפורטוגל כמו למשל אוניברסיטת ליסבון, האוניברסיטה הטכנית של ואוניברסיטת נובה. לאוניברסיטאות יש מוניטין מצוין והן מציעות מגוון רחב של תוכניות לתואר ראשון ותואר שני במגוון תחומים, לצד מחלקות מחקר. לימודים בפורטוגל יכולים לספק לסטודנטים ישראלים ניסיון בינלאומי רב ערך, לצד יכולת להתגורר במדינה מתקדמת, ליברלית וזולה ביחס לישראל.

אנגליה

לימודים במוסדות להשכלה גבוהה באנגליה מספקים לסטודנטים ישראלים אפשרות לקבל השכלה איכותית במסגרת אקדמית מוערכת מאוד. אנגליה היא ביתם של כמה מהאוניברסיטאות המובילות בעולם, כמו למשל אוניברסיטת אוקספורד ואוניברסיטת קיימברידג'. מוסדות אלה מציעים מגוון רחב של תוכניות לתואר ראשון, שני וכן מסלולי דוקטורט במגוון תחומים, לרבות מדעי הרוח, מדעים, הנדסה ועסקים. לימודים באחד מהמוסדות היוקרתיים יכולים לא רק לספק השכלה איכותית, אלא גם לפתוח הצוהר להזדמנויות קריירה חדשות ורשתות מקצועיות לסטודנטים ישראלים, לצד היכרות עם מגוון רחב של סטודנטים מכל רחבי העולם המגיעים למדינה לטובת לימודים, אבל גם בילוי ותעסוקה.

 

 

צרפת

צרפת היא יעד פופולרי לסטודנטים ישראלים בעלי אזרחות אירופאית בשל המורשת התרבותית העשירה, הערים היפות ומערכת ההשכלה הגבוהה המעולה שלה. לימודים במוסד להשכלה גבוהה בצרפת מעניקים לסטודנטים ישראלים אפשרות להכיר לעומק את התרבות הצרפתית, ואף ולשפר את כישורי השפה באנגלית ובצרפתית. אוניברסיטאות בצרפת מציעות השכלה באיכות גבוהה והן ידועות בתוכניות המחקר שלהן. כמה מהמוסדות המובילים להשכלה גבוהה בצרפת כוללים את אוניברסיטת סורבון ואוניברסיטת פייר. אוניברסיטאות אלו מציעות מגוון רחב של תוכניות, לצד סגל מקצועי המורכב ממרצים מהשורה הראשונה. השילוב בין לימודים לבין מגורים במדינה מרתקת כמו צרפת הופך אותה ליעד מבוקש מאוד ללימודים, ולא בכדי.

פולין

לפולין יש מסורת ארוכת שנים של מצוינות אקדמית, והאוניברסיטאות שלה מציעות חינוך איכותי במחירים נוחים בהשוואה למדינות אחרות באירופה. יתר על כן, לימודים בפולין יכולים לספק חוויה תרבותית ייחודית, שכן מדובר במדינה עם היסטוריה עשירה וסצנת תרבות תוססת. חלק ממוסדות ההשכלה הגבוהה המובילים בפולין כוללים את אוניברסיטת ורשה, אוניברסיטת יאגלוניאן ואוניברסיטת אדם מיצקביץ'. לאוניברסיטאות אלה יש מוניטין רב שנים בהכשרה של  בוגרים מיומנים במגוון תחומים. בנוסף, מוסדות אלו מציעים סביבת למידה תומכת, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית בעבור סטודנטים מכל רחבי העולם, כולל מישראל.

לסיכום

החלום ללימודים מעבר לים הוא כבר לא חלום רחוק, אלא בהישג  יד בעבור מי שהצליח להוציא אזרחות אירופאית. שימו לב כי הרשמה ללימודים יכולה להתבצע רק בעבור מחזיקי דרכון אירופאי, כאשר רצוי להקדים את ההרשמה בשביל לשמור על מקומכם, ובמקביל לבחון אפשרויות מימון שיכולות לסייע לכם להפחית את גובה המימון, ובכך לנצל את הלימודים גם לחיסכון כספי משמעותי.

נגישות