שומרים שבת? כך תוכלו להעביר אותה בכיף

מיליוני יהודים בכל רחבי העולם כמו גם בישראל הם שומרי מסורת ובהתאם לכך מקפידים לשמור את השבת באדיקות. מעבר לאלמנט הרוחני, אין ספק כי שמירת שבת מהווה הזדמנות מצוינת להתכנסות, חשיבה, מנוחה וכן יצירת זמן איכות עם המשפחה – בייחוד לאור קצב החיים המודרני שמוביל לא פעם לתחושה של עייפות הגוף והנפש. אם אתם שומרים שבת ומחפשים מה לעשות בשביל להעביר את השבת בנעימים, להלן מספר אפשרויות שיהפכו את שבת קודש לשבת בלתי נשכחת:

סידור אלבומי משפחה

בעידן שבו הרשתות החברתיות שולטות באופן אבסולוטי בחיינו, התמונות הרבות שאותן אנו מעלים לרוב לא נשמרות במתכונת של תמונות בהן ניתן לדפדף ולהעלות זיכרונות. על כן, בדקו את זמני כניסת השבת כמו למשל בדיקת כניסת שבת בדימונה או בכל עיר אחרת וזאת מתוך מטרה להדפיס את התמונות ולאחר כניסת השבת לסדר אותן באלבומים מסודרים. מדובר בהזדמנות מעולה ליצור פעילות משפחתית מגבשת ונוסטלגית, בחסות שבת קודש.

קריאת ספרים

במהלך השבוע היכולת להתמקד ולהישאב לתוך פנטזיה של ספר היא מוגבלת עד בלתי קיימת. רבות דובר על ההשפעה החיובית של ספרים על אוצר המילים, יכולת ליצור הזדהות והשראה ואפילו ללמוד דברים חדשים בנושאים שמעניינים אתכם. סדרו לעצמכם מראש פינה נעימה עם כורסה או אפילו על הרצפה עם כריות, רכשו מבעוד מועד ספר או הוציאו אותו מהספרייה והקדישו את זמן השבת לקריאה סוחפת. במידה וישנם ילדים, קראו ביחד איתם ושוחחו על הספר, מתוך מטרה להוביל ליצירה של שייח מפרה גם בעבורכם ובוודאי בעבור הילדים.

 

 

תרגול יוגה

דרך מצוינת להעסיק את עצמכם ואת הילדים בזמן השבת יכולה להתבצע באמצעות תרגול של יוגה. אם אתם מתרגלים באופן קבוע בעצמכם, השבת מהווה הזדמנות מעולה להכניס גם את הילדים לתרגול וללמד אותם תנוחות כמו גם מתן קשב לנשימות שלהם, כחלק מהתורה של היוגה הדוגלת לא רק בתרגול אלא גם בתשומת לב לנשימות. פנו את הסלון מחפצים מיותרים, פרסו מזרנים והתחילו בתרגול. במידה ואפשר, שלבו גם מדיטציה ובכך תוכלו להפוך את השבתות שלהם לשבתות ספורטיביות שגם יכניסו אתכם לכושר אבל גם יאפשרו לכם למתוח את עצמכם ולחוש בשחרור עצום.

עיצוב מחדש של הבית

מרגישים שהבית שלכם צריך שדרוג? ובכן, בזמן השבת אפשר ואף רצוי לעצב מחדש את הבית באמצעות שתילה של צמחי תבלין בגינה או בערוגה, צביעה מחודשת של ריהוט או פשוט סידור וארגון מחדש שכולל הוצאה של חפצים שבהם אין לכם כבר צורך. עיצוב מחדש של הבית בשבת מאפשר גם להעביר את הזמן אבל גם ליצור חלל מעוצב שבו נעים לשהות, בייחוד בעבור שומרי שבת שמבלים את רוב היום בתוך הבית.

יציאה להליכה משותפת

מזג האוויר הנעים ברוב ימות השנה מהווה הזדמנות מצוינת ליציאה משפחתית בדמות הליכה ספורטיבית המתבצעת בפארק, חוף הים או אפילו בתוך השכונה. אפשר לבדוק את מזג האוויר ביום שישי בצהריים ובכך לתכנן את מסלול ההליכה ואת הלבוש, כאשר ברחבי הרשת תוכלו למצוא עשרות הצעות למקומות מומלצים להליכה, כולל אטרקציות שישדרגו לכם את השבת ויהפכו אותה לא רק למהנה ומגבשת אלא גם לבעלת פוטנציאל אדיר לגוף ולנפש, בזכות הליכה אשר מתקיימת במתכונת משפחתית או זוגית.

לסיכום

יום השבת הוא יום קדוש לעם היהודי אולם הוא מגלם בחובו גם שפע של הזדמנויות לפעילות מגבשות ומהנות. זה הזמן לתכנן את השבת שלכם, ובכך לנצל את יום המנוחה לטובת יצירה של זמן איכות עם עצמכם או עם בני המשפחה והקרובים, בזכות הפעילויות אותן הצגנו לכם בסקירה.

נגישות