גרים רחוק מהאוניברסיטה? הינה כמה דרכים להגיע ללימודים בלי רכב

התחלה של לימודים באוניברסיטה היא ללא ספק התחלה מרגשת מאוד בעבור כל סטודנט שמתחיל את המסלול האקדמי. יחד עם זאת, חלק בלתי נפרד מרישום  ללימודים כולל גם שימת דגש על דרכי ההגעה, בייחוד אם אתם גרים רחוק מהאוניברסיטה. מאחר וברוב האוניברסיטאות לומדים במתכונת שבועית קבועה, חשוב כבר עכשיו ליצור תמהיל תחבורה המאפשר לכם נגישות מלאה והגעה בזמן לשיעורים, מבחנים וקורסים. מהן הדרכים הטובות ביותר להגיע למוסדות הלימוד? להלן סקירה מיוחדת:

אופנוע

אמצעי תחבורה קטן, זול ומהיר הוא ללא ספק האופנוע. במקום למצוא את עצמכם נתקעים בפקקים או נאלצים לחפש  חנייה, תוכלו לבצע רכישה של אופנוע אשר יאפשר לכם להגיע לאוניברסיטה במהירות וללא התעסקות מיותרת. כדאי לעשות ביטוח מקיף מלא לאופנוע וזאת מתוך מטרה להבטיח כי תקבלו פיצוי כספי במידה ונקלעתם לתאונת דרכים או נגרם נזק לאופנוע, כאשר החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבצע את התהליך של רכישת

קורקינט

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה אשר במסגרתה יותר ויותר סטודנטים מעדיפים לשכור או לרכוש קורקינט, בייחוד בעיר תל אביב. הסיבה לכך נובעת הן כתוצאה מהיכולת להגיע לאוניברסיטה באופן קל ומהיר ע"י נסיעה בשבילי אופניים אבל גם בזכות העלות המוזלת של השכרה או רכישה של קורקינט, ביחס לכלי תחבורה כמו למשל רכב. אם אתם עובדים במסגרת הלימודים בחברות ההייטק הגדולות בעיר תל אביב, תוכלו לנצל את הקורקינט לטובת הגעה למקום העבודה במהירות. יחד עם זאת, לפני שאתם עולים על הקורקינט חשוב לוודא כי אתם חובשים קסדה וכי אתם שומרים על כללי הדרך, מתוך מטרה להימנע מפציעה חמורה שלכם או של הולכי הרגל.

 

 

אוטובוס

למרות הביקורת הרבה כלפי התחבורה הציבורית בישראל, ניתן בהחלט לומר כי מדובר באופציה חסכונית ומצוינת בעבור סטודנטים שגרים רחוק ורוצים להגיע ללימודים בדרך חסכונית. כאשר לוקחים בחשבון את הרפורמה אשר במסגרתה ניתן כיום לשלם באוטובוס באמצעות טלפון חכם, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בפתרון מצוין שיכול גם לפנות לכם זמן לטובת השלמת עבודות, שיחות עם חברים או האזנה למוזיקה, בדרך לעוד יום של לימודים.

תחבורה שיתופית

דרך מצוינת להגיע ללימודים יכולה להתבצע באמצעות הצטרפות לקבוצות של סטודנטים שלומדים איתכם, כאשר בכל פעם אחת מהסטודנטים מוציא רכב ואילו שאר הנוסעים מתחלקים בעלות של הדלק. מדובר בדרך שהיא גם חסכונית מבחינת המחיר אבל גם מאפשרת ליצור קשרים חברתיים עם חברים, כל זאת במסגרת תחבורה שיתופית שהפכה לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, בייחוד בכל הקשור להבנה כי תחבורה שיתופית מפחיתה את הפקקים ואף משפיעה על התחממות הגלובלית, בעקבות פליטה מוגברת של מזהמים ע"י כלי רכב פרטיים.

אופניים חשמליים

בדומה למגמה של מעבר לתחבורה ירוקה, רכישה של אופניים חשמליים מהווה דרך מצוינת להגיע בזריזות לאוניברסיטה, בייחוד בעבור סטודנטים שמתגוררים במרכזי הערים. מדובר בכלי תחבורה שמאפשר להימנע מפקקים כמו גם לחוות נסיעה מהנה במיוחד, בזכות סלילה של שבילים ייעודים בעבור רוכבי אופניים כמו גם קורקינט. מומלץ לרכוש גם סל שבו תוכלו להניח את התיק שלכם, ובכך להוביל ליצירה של תמהיל נסיעה כיפי, מהיר וחסכוני במחיר.

לסיכום

התחלה של לימודים במוסד אקדמי מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור מערך תחבורתי שיאפשר להגיע ללימודים באופן מהיר ובטוח. דרך ההמלצות שלנו תוכלו למצוא את כלי התחבורה הטוב ביותר בעבורכם, ובכך ליצור שגרה שאיננה מחייבת אחזקה יקרה של רכב.

נגישות