לעבוד במקומות של הגדולים: אלו חברות ההייטק שממוקמות בתל אביב

תעשיית ההייטק ((High Technology בישראל נחשבת למפותחות ולמתקדמות בעולם. אם רכשתם ידע רלוונטי לעולם ההייטק, או שסתם מעניין אתכם להכיר חברות הייטק, ריכזנו עבורכם מספר חברות הייטק שממוקמות בעיר תל אביב – שנחשבת גם לבירת ההייטק של ישראל, ובה מרוכזות, נכון לשנת 2016, כ־1500 חברות הייטק.

גוגל

חברת גוגל היא חברה בינלאומית שהוקמה בשנת 1998 ע"י סרגיי ברין ולארי פייג'. היא מתמחה בשירותים ומוצרים הקשורים לאינטרנט, הכוללים בין היתר טכנולוגיות פרסום מקוון, מנוע חיפוש, מחשוב ענן ועוד. לחברה ישנן חברות בת רבות והמוכרות דוגמת יוטיוב, וויז ונסט. בישראל ישנו מרכז מחקר ופיתוח עם משרדים במגדל אלקטרה בתל אביב וכן בחיפה, וגוגל ישראל מפעילה את האתרים והשירותים בעברית מהאתר Google.co.il. במרכז הפיתוח הישראלי פותחו מספר תכונות במוצרי גוגל.

PAYPAL

חברת פייפאל, חברת בת של EBAY, שהוקמה בשנת 1998, היא ענקית תשלומים בינלאומית המובילה את מהפיכת התשלומים הדיגיטאליים. היא מציעה פתרונות לתשלומים ברשת, ואתרים וחברות רבות שוכרים את שירותיה. בתל אביב נמצא מרכז הפיתוח של החברה למניעת הונאות, והוא נמצא במרכזה של חטיבת ניהול הסיכונים הגלובאלית.

WIX

חברת וויקס היא חברה ציבורית ישראלית שנוסדה בשנת 2006. מדובר בחברה שמפתחת פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט, וזו מאפשרת למשתמש לבנות אתר אינטרנט בחינם וללא צורך בידע קודם כמו קידוד או עיצוב אתרים. מטה החברה ממוקם בתל אביב, ולחברה סניפים נוספים בסן פרנסיסקו, ניו יורק, וילנה ודנייפרופטרובסק.

צ'ק פוינט

חברת צ'ק פוינט הוקמה בישראל בשנת 1993 והיא עוסקת בסייבר כנגד סוגי האיומים השונים ובאבטחת מידע. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת הגנה ברשתות פיזיות וכן וירטואליות, בסביבות ענן ומובייל וכן תשתיות קריטיות והאינטרנט של הדברים. החברה מעסיקה למעלה מ-4000 עובדים ביותר מ-40 מדינות ברחבי העולם ומשרדיה הראשיים ממוקמים בתל אביב ובקליפורניה. בנוסף לחברה ישנם מרכזי פיתוח נוספים בעולם.

Indeni

חברת אינדני, שהוקמה בשנת 2010, מפתחת תוכנה לאיתור תקלות בשרתים, שכוללות גם צעדים לפתרון התקלה, ומתריעה עליהן לאנשי IT. המוצר של החברה מבצע תהליך לאיתור תקלות בטכנולוגיה ייחודית שפיתחה החברה. אינדני מעסיקה 35 עובדים, כשחלקם במרכז הפיתוח בתל אביב וחלקם במרכז השיווק והמכירות בסן פרנסיסקו.

לסיכום

תעשיית ההייטק היא תעשייה מעניינת, מורכבת ומגוונת שנוגעת במגוון תחומים, כגון עולם המחשוב, תעשיות האלקטרוניקה, הביוטכנולוגיה ואחרות. בישראל ישנם משרדים רבים של חברות הייטק בינלאומיות, וכן גם חברות שהוקמו בישראל, דוגמת וויקס וצ'ק פוינט. בתל אביב ממוקמות חברות רבות שעוסקות בתחום זה, מרכזי פיתוח ומחקר וכן מטה חברות. ישנם מגוון תחומי השכלה, החל ממפתחים ומהנדסים, ועד לקופירייטרים ואנשי מכירות שיכולים לעבוד בתעשייה זו ולתרום מכישוריהם לחברות ההייטק.

 

נגישות