סופר פוד: מזונות שיעזרו לכם ללמוד טוב יותר

בשנים האחרונות כמעט ולא ניתן להתחמק מסופר פוד. למעשה, מזונות על שעד לפני מספר שנים היו הסוד השמור של תרבויות במזרח הפכו לחלק בלתי נפרד מתמהיל התזונה של רבים, וזאת בשל ההשפעה החיובית של סופר פוד על הגוף, נפש ואפילו על הריכוז. למעשה, אם אתם מתקשים ללמוד למשך זמן רב, אין ספק כי שילב של סופר פוד בתפריט יכול להוביל לא רק לתמהיל לימודים אפקטיבי אלא גם לצרוך מזון טבעי ואיכותי שמגביר את האנרגיה. מהם המזונות שיכולים לעזור לכם  ללמוד טוב יותר? להלן סקירה מיוחדת:

גוג'י ברי

גוג'י ברי הוא סופר פוד אדום וטעים אשר זוכה לביקוש אדיר, לא מעט בזכות היותו הפרי המזין ביותר בעולם. גוג'י ברי מכיל את כל שמונת חומצות האמינו החיוניות לגוף האדם לצד רמות גבוהות של חלבון שנמצאו בשורה של מחקרים כבעלי אפקט משמעותי על רמת הריכוז והקשב. אפשר לשלב את הפרי במגוון של דרכים – החל משייקים ועד תוספת לתה, כאשר כיום הוא נמכר במחיר מצוין ועם שימת דגש על מיצוי מלא של החומרים המצויים בו והכוללים בין היתר ריכוז גבוה של ויטמין C, חומצות אמינו ועוד חומרים פעילים שגם יעזרו לכם ללמוד טוב יותר אבל גם ישפיעו על הבריאות הכללית.

אוכמניות כחולות

באוכמניות כחולות ישנו ריכוז גבוה של אנתוציאנין שנחשב לאחד מנוגדי החמצון החזקים ביותר. לכן, שילוב של אוכמניות מסייע בתהליך של למידה כמו גם הגברת קשב וריכוז, באופן טבעי לחלוטין. מעבר לנוגדי החמצון, אוכמניות כחולות נחשבות למזון על בעקבות ויטמין A אבץ ומגנזיום שנמצאו גם הם במחקרים קליניים כבעלי השפעה ישירה על המוח ועל התפקוד התקין. מאחר וכיום ניתן לבצע רכישה של אוכמניות כמעט בכל סופר, הוא הפך למזון על נמכר ומועדף ע"י רבים שמשלבים אותו בתוך יוגורט או כאשר הוא קפוא לטובת שייקים מרעננים.

זרעי צ'יה

אחת הסיבות המרכזיות לקשיים בריכוז לאורך זמן נובע מתוך תחושת רעב. אם אתם מוצאים את עצמכם מנשנשים בין סשאן למידה אחד לאחר, הגיע הזמן להכיר את זרעי הצ'יה. מדובר בזרעים שהם  למעשה פחמימה שהגוף לא מפרק ועל כן הם משפיעים על תחושת השובע לאורך זמן, גם בשל ריכוז גבוה של סיבים תזונתיים התורמים לא רק לשובע אלא גם לתפקוד התקין של מערכות שונות בגוף, כמו מערכת העיכול וכן חיזוק מערכת החיסון. שילוב של זרעי צ'יה על הבוקר מהווה דרך מצוינת לפתוח את סשאן הלמידה ברגל ימין, כפי שיעידו לא  מעט מבוגרים שהפכו ל"מכורים" לזרעים הללו.

סופר פוד: מזונות שיעזרו לכם ללמוד טוב יותר

כורכומין

כורכומין הוא תבלין שנעשה בו שימוש מזה מאות שנים בתרבויות המזרח, הן בשל טעמו העז אבל לא פחות בשל הסגולות הבריאותיות המיוחסות לו, כולל שיפור יכולות קוגניטיבית בעקבות מיצוי של צמח הכורכום העשיר בנוגדי חמצון כמו גם כמעכב של תהליכי איבוד זיכרון. על כן, שילוב של התבלין בתפריט או תוסף תזונה עם ריכוז גבוה של התבלין מהווה הזדמנות מצוינת ליצור מערך תומך לתהליך הלמידה והשינון, גם בגילאים מבוגרים.

לסיכום

מזונות העל הפכו לחלק בלתי נפרד מהמזווה של כל אחד ואחת מאיתנו, לא מעט בזכות חברות מובילות בתחומן אשר מאפשרות לבצע הזמנה של מזון על במשלוח מהיר עד הבית. אם אתם מתקשים ללמוד ורוצים ליצור תמהיל חיזוק טבעי לחלוטין, זה הזמן לבצע רכישה ובהתאם לכך להגביר את רמות הריכוז והפרודוקטיביות בתהליך שינון ולמידה.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות