לאיזה מדינה הכי טוב לעשות רילוקיישן?

רילוקיישן (relocation) הוא תהליך שבו עוברים ממדינה אחת למדינה אחרת ומתמקמים בה, לצרכים שונים כמו עבודה, לימודים או משפחה, וכן גם לצורך שליחות מטעמים דיפלומטיים. כאשר עושים רילוקיישן יש להתחשב במגוון פרמטרים, כמו יוקר המחייה, איכות חיים, הכנסה ממוצעת, ביטחון, חינוך, דיור ועוד רבים. ישנן מדינות שביצוע התהליך שהן הוא משתלם משום שהן מתפתחות בתחומים רבים.

אם חשבתם לעשות רילוקיישן לצורכי לימודים אקדמיים, חשוב שתבדקו שישנן אפשרויות תעסוקה לסטודנטים שמאפשרות התקיימות בנוחות, ושהן קרובות למקום הלימודים או המגורים שלכם. כמו כן, תוכלו לבדוק מראש מוסד הלימודים במדינה מציע שירותי מעונות לסטודנטים או זכויות מיוחדות לתלמידים שמגיעים ממדינות אחרות. אם אתם צריכים לעשות רילוקיישן לצורכי עבודה ואתם בעלי משפחה וילדים, כדאי שתבדקו מראש את אפשרויות החינוך לילדיכם ומסגרות שיוכלו להעביר בהם את זמנם. כמובן שגם עניין השפה הוא בלתי נפרד מהעסק: כדאי לבחור במדינה שאתם דוברים את השפה המקומית שבה, או שאתם חושבים שתוכלו להסתדר עם רכישתה. כמו כן, רצוי לעבור למדינה שבה רוב המקומיים שולטים בשפה האנגלית ורוב השלטים בה בשפה זו.

במאמר זה נמנה עבורכם את המדינות שכדאי לעשות רילוקיישן. בואו נתחיל!

צ'כיה

אם אתם אוהבים נופים משגעים ואווירה אורבנית נעימה, כדאי שתכירו את צ'כיה. מדובר במקום עם מבנים אדריכליים מרשימים והיסטוריה מעניינת. יתרה מכך, יש אפשרות לטייל בה בזול, החינוך טוב וכן גם גידול הילדים אינו יקר במיוחד.

איטליה

באיטליה תוכלו ליהנות בזמן הלימודים או העבודה שלכם מתרבות עשירה ומעניינת. מי לא היה רוצה לעבוד כשבמרחק הליכה נמצאת מסעדה איטלקית אותנטית שמציעה מאכלים טעימים. אם אתם אוהבים לטייל, תוכלו ליהנות חוץ מאתרי עתיקים וקדושים שהם מתוירים במיוחד, גם מנופים בטבע יפה ורחב ידיים.

לאיזה מדינה הכי טוב לעשות רילוקיישן?

אקוודור

מדינת אקוודור ממוקדמת בחלקו הדרום מערבי של דרום אמריקה. במדינה זו המהגרים דיווחו על איכות חיים גבוהה, שהיא פרט חשוב מאוד ברילוקיישן. נוסף על כך, אם אתם אוהבים חברה ואנשים נחמדים, המהגרים באקוודור דיווחו כי קל למצוא שם חברים ולהתחבר למקומיים. המדינה שוכנת לחופי האוקיינוס השקט, ומתפארת בחופים יפים ומרשימים.

טייוואן

מדובר במדינה השוכנת ביבשת אסיה, שמונה כ־23 מיליון תושבים. במדינה זו נהנים האזרחים וכן המהגרים משירותי בריאות איכותיים וטובים, שבנוסף על כך, מצטיינים בעלות טובה ולא גבוהה. התושבים זוכים מתחושת ביטחון אישית ומגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

קולומביה

קולומביה היא מדינה הממוקמת בצפון-מערב דרום אמריקה. במדינה זו תוכלו למצוא טבע נדיר ביופיו, כמו יערות גשם, יערות אמזונס  וכן רצועות החוף הקריבי והשקט. חלק מהמרכזים העירוניים עוברים גם בהרי האנדים. בקולומביה ההכנסה החודשית הממוצעת מספיקה לכיסוי ההוצאות היומיומיות. מהגרים רבים מדווחים על יחס ידידותי וטוב מהתושבים המקומיים.

לסיכום, ברילוקיישן ישנם מספר פרמטרים ודברים שכדאי שתתייחסו אליהם ותטפלו בהם טרם המעבר המיוחל. בהצלחה!

 

נגישות