סטודנטים – מעוניינים לפתוח עסק קטן במהלך הלימודים? תכירו את Priority בענן של GNS

סטודנטים רבים מחפשים מקורות פרנסה חדשים ולא פעם, מעלים רעיונות על פתיחת עסק ועבודה כעצמאי. הדבר ללא ספק איננו פשוט. זהו גם הימור במידה מסוימת – לא מקור הכנסה בטוח כמו עבודה כשכיר. לעתים עושים זאת במקביל לעבודה כשכיר, אולי במשרה חלקית. בכל מקרה – לא פשוט להיות גם סטודנט וגם בעל עסק. בוודאי, אם מדובר בעסק חדש. כיצד תתמודדו עם כל המטלות והעומס? מחשוב, הוא בהחלט אחד הדברים שיסייעו לכם ושיהיה במילא חיוני. אך המחשוב עצמו מוסיף מורכבות – יש לרכוש אותו, להתקין, לתחזק, לטפל באינספור תקלות וסיבוכים. מה עושים?

ERP בענן עם פריוריטי ו-GNS

Enterprise Resource Planning הוא סוג תוכנות, אשר מסייע לניהול עסקי מרוכז. במקום אוסף תוכנות שונות, שעושות דברים שונים עבורכם בעסק, ERP מרכז את רוב הפעילות למערכת אחת. גרסה מעניינת במיוחד של ERP, היא ERP כשרות ענן, דוגמת פריוריטי שמציעה חברת GNS. חשוב לציין, כי priority בענן מתאים לעסקים קטנים ובינוניים ועשוי להתאים אפילו לסטודנטים שפותחים עסק קטן. מדוע זו נקודה חשובה? מאחר שמערכות ERP נוטות להיות מערכות גדולות למדי. מסיבה זו, בצורתן הרגילה, הן היו לאורך השנים בשימוש בעיקר אצל חברות גדולות. גם בגלל היבט המחיר הגבוה והצורך בידע מקצועי רב. האפשרות לצרוך זאת כשרות ענן, שינתה את התמונה באופן משמעותי.

 

 

מה זה עושה?

למי שלא מכיר את נושא ה-ERP, הסבר קצר במה מדובר: זו היא מערכת, אשר מרכזת למקום אחד, את הפעילויות המרכזיות שלכם והמידע העיקרי. ניקח למשל טיפול בלקוחות. באופן רגיל, עסק קטן עשוי לשווק את עצמו ולנהל זאת באמצעות תוכנות שונות לתחום זה. הוא יחזיק פרטים על לקוחות פוטנציאליים, נאמר בגיליון אלקטרוני. המידע על הניסיונות להפוך אותם ללקוחות בפועל עשוי להיות שם וגם בקבצי מעבד תמלילים. מי שהפכו ללקוחות בפועל, תתנהל מולם פעילות מכירות – כיצד תנהלו אותה? בעוד תוכנה נפרדת? אחר כך ישנו היבט שירות הלקוחות וגם התמיכה הטכנית – האם תרכשו עבורם עוד תוכנה נפרדת, שמתמחה בתחומים אלה? כיצד כל המערכות השונות האלה "ידברו" זו עם זו? ERP, כאמור, נותן לכך מענה אידיאלי, בריכוז דברים מסוג זה למקום אחד.

המחשה ליתרונות

אלה כמה מהתועלות והיתרונות, בעבודה עם Priority בענן של GNS:

  • פישוט העיסוק במערכת – במקום לרכוש תוכנת ERP יקרה ואת החומרה שדרושה עבורה ובמקום לטפל בתחזוקתן בעצמכם, הכול "מאחורי הקלעים". כלומר, הכול אצל הספק בענן, באופן ש"שקוף עבורכם" ולא צריך בכלל להעסיק אתכם.
  • הקלה כספית – במקום תשלום לרכישת התוכנה והחומרה, מדובר על מודל שכירת שרות, בעלות חודשית של החל מ-50$. עבור סטודנטים "תפרנים", מדובר ביתרון חשוב מאוד.
  • התחלת עבודה מהירה – ההטמעה קלה ומהירה ותוכלו להתחיל לעבוד, במהירות יחסית.
  • פעילות יעילה ובטוחה מול המערכת – מחד, מדובר בעבודה מול מערכת מרוחקת מכם ("בענן"), דרך האינטרנט. מאידך, זמני התגובה שלה מהירים והתקשורת מולה מאובטחת.
  • גמישות בשימוש – מאחר שמדובר בשרות ענן, ניתן לשנות את אופן השימוש בו, במהירות ובקלות. בהתאם לשינויים אצלכם בעסק, תוכלו לשנות את היקפי המשאבים שאתם צורכים עבור המערכת. למשל, אם היקף המידע שצריך לשמור על לקוחות מזנק משמעותית, לא תהיו במצב שבו נגמר לכם המקום לאחסן אותו.

לסיכום

ERP לעסק קטן אולי איננו הדבר הראשון שחושבים עליו. אבל כפי שכבר הבנתם כנראה – כדאי!

נגישות