יוצאים לאזרחות עם מקצוע מבוקש: הכול על מקצועות המחשב של צה"ל

מקצועות המחשב של צבא ההגנה לישראל הפכו למבוקשים מאוד ועבור צעירים וצעירות מכל רחבי הארץ, לא מעט בזכות ההבנה כי מקצועות המחשב הללו מהווים נקודת פתיחה משמעותית מאוד לעבר קריירה מצליחה בתחום המחשוב, גם במסגרת הצבאית אבל גם במסגרת האזרחית. למעשה, מי שסיים את ההכשרה בתחומי המחשוב יכולים מיד לאחר סיום השירות להתקבל לשורה של חברות ישראליות כמו גם בינלאומיות, זאת בשל הכשרה מקיפה וכן התמקצעות במגוון רחב של תפקידים שהדרישה לבעלי מקצוע מומחים בשוק החופשי נמצאת במגמת זינוק. מה חשוב לדעת אודות ההכשרה של מקצועות המחשב ומהם המקצועות המבוקשים ביותר? להלן הפרטים.

מקצועות מחשוב בצה"ל – כל מה שצריך לדעת

חלק תקשוב נקרא בעבר חיל הקשר והוא למעשה אחראי על כל תחום המחשבים והתקשורת של זרועות הביטחון. אם תמיד התעניינתם בתחום של מחשוב אין ספק כי היכולת שלכם להתמקצע במסגרת של קורס היא בעלת השפעה חיובית על עתידם המקצועי, וזאת בשל היכולת ללמוד תחומי התקשורת והמחשוב ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר, ובהתאם לכך להשתלב בשורה של תפקידים אשר יכולים לסייע לכם להגשים את עצמכם גם במסגרת הצבאית, אבל גם באזרחות. תוכלו להתרשם מאשכול מקצועות המחשוב דרך אתר צו ראשון אשר מאגד את כל המידע החשוב ביותר, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להבין לעומק מהן הדרישות ותנאי הקבלה, כל זאת מתוך מטרה להגשים חלום אשר לא רק מניב לכם יכולת לשדרג את השירות הצבאי, ולהפוך אותו למשמעותי יותר, אלא גם לנצל את המעטפת המקצועית לטובת הכשרה והתמקצעות במקצועות המחשוב.

על מנת להתקבל החל התקשוב אתם נדרשים לעבור מיונים כאשר מדי שנה מתמיינים על פי ההערכות כ-3,000 מועמדים למעל 16 תפקידים שונים. שימו לב כי המיונים מתקיימים במהלך החודשים ינואר, יולי ונובמבר והם כוללים מבחן מקוון לצד ראיונות אישיים, כאשר מי שיכול להגיש בקשה להתקבל הם רק מועמדים אשר עומדים בקריטריונים אשר נקבעו על ידי גורמי הצבא. התפקידים מיעדים גם לגברים וגם לנשים גם ללא רקע טכנולוגי.

 

 

מהם המקצועות המבוקשים בחיל המחשוב?

חיל המחשוב התפתח מאוד בשנים האחרונות,  ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של תפקידים אשר נחשבים למבוקשים גם בעבור גברים וגם בעבור נשים. בין התפקידים הללו ניתן למנות בין היתר: בודק תוכנה, מפתח לומדה, מיישם הגנה בתחום הסייבר, מנהל DC, דאטא אנליסט, מפתח UI לצד מיישם ERP. כלל התפקידים הללו הם תפקידים מבוקשים מאוד גם באזרחות, הן בעסקים והן בחברות הייטק אשר קולטות את המשתחררים ומספקות להם מעטפת תעסוקתית עם תנאים מעולים, כאשר אין ספק כי מדובר בנקודת פתיחה משמעותית לעבר קריירה משגשגת ומצליחה בתחום.

מקדמים את דור העתיד

קידום של דור העתיד במסגרת של השתלבות בתפקידים בכירים ומבוקשים כמו למשל בחיל המחשוב מהווה הזדמנות מעולה בעבור צעירים אשר מועמדים לגיוס לנצל את תקופת הצבא, ולקבל הכשרה מקצועית במקצועות נחשבים כמו למשל תחום הסייבר, אבטחת מידע, בדיקת תוכנה ועוד. בשל כך, אפשר ואף רצוי לבחון את מועדי המיונים הקרובים, כל זאת מתוך מטרה להגשים את החלום ולהוביל ליצירה של מענה תעסוקתי אבל גם בעל משמעות לזרועות הביטחון.

לסיכום

מקצועות המחשוב נחשבים (ובצדק) למבוקשים מאוד בעבור צעירים וצעירות, הן בשל אופי השירות והן בשל היכולת להמשיך מיד לאחר סיום תקופת הצבא להשתלבות בחברות בינלאומיות כמו גם ישראליות. ההכשרה המקצועית המקיפה כמו גם המעטפת היא זו שהופכת את החיל הזה לבעל משמעות, הן מבחינה תעסוקתית אבל גם מבחינת הגשמה עצמית במסגרת הצבא.

נגישות